Dünyanın En Güzel Yerlerinden Birkaçı

Torres del Paine Ulusal Parkı – ŞiliPatagonya bölgesinde yer alan bu milli park harika manzaraya sahip buzullar, göller, akarsular ve oranlardan oluşuyor. Parkın merkezinde Cordillera del Paine dağları var. Bu dağlardaki en ünlü zirve granit kayaç yapısıyla dikkat çeken Torres del Paine.
Bu harika milli parkı yaz aylarında (bizdeki kış ayları) ziyaret etmenizi öneriyoruz. Park, güney kutbuna yakın olduğu için bu mevsimde güneş saat 22.00’den önce batmıyor.


Lake Louise – KanadaMavi ile yeşil arasında inanılmaz bir renge sahip olan bu göl etrafını çevreleyen dağlarla Bob Ross’un televizyonda yaptığı resimlere benzeyen bir manzaraya sahip. Lake Louise’de dört mevsim boyunca yapılacak bir şeyler var. Bahar ve yaz aylarında gölde kano ile gezebilir, göl çevresinde trekking yapabilirsiniz. Kış aylarında da göl donduğunda kızak ya da buz pateni gibi aktiviteleri yapmanız mümkün.


Cinque Terre – İtalya


Sırtını dik bir kıyıya dayamış küçük renkli evleriyle Cinque Terre İtalya’nın en fotojenik kasabalarından. İtalya’nın kuzey batısında; La Spezia kenti yakınlarındaki Cinque Terre 1997 yılından bu yana UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde. Beş kasabadan oluşan bu bölge, internette dolaşan fotoğrafları sayesinde son yıllarda gezginler arasında oldukça popüler olmaya başladı. Ancak diğer bir yandan da ortaçağ atmosferini korumaya da başaran Cinque Terre, farklı bir İtalya deneyimi için sizi bekliyor!

Table Mountain – Güney Afrika


Tepesinin dümdüz olması nedeniyle Table Mountain (Masa dağı) adını almış bu doğa harikası Güney Afrika’nın Cape Town kenti yakınlarında. En yüksek noktası 1.084 metre olan bu dağı Cape Town’un hemen hemen her yerinden görmek mümkün. Dağın masayı andıran zirvesinin uçtan uca uzunluğu tam 3 kilometre. Böyle ilginç bir oluşumunu görmek bahaneniz olsun, Güney Afrika yolculuğunuzu tasarlamaya başlayın!

Fuji Dağı – Japonya


Bir aktif volkan olan Fuji Dağı, Japonların kutsal saydıkları bir dağ. Tokyo yakınlarında olan bu dağın etrafında beş göl bulunuyor. Bahar aylarında bu göllerin etrafındaki kiraz çiçekleri açıyor ve geleneksel Japon resimlerinde tasvir edilenlere benzer bir manzara ortaya çıkıyor.
3776 metre yüksekliğiyle Japonya’nın en yüksek dağı olan Fuji aktif bir yanardağ. Ancak dağda 1707 yılından bu yana herhangi bir volkanik patlama olmamış. Dağın tepesi yılın beş ayı boyunca karla kaplı. Neredeyse mükemmel bir koni şekline sahip olan bu dağ, tarih boyunca birçok Japon sanatçıya ilham kaynağı olmuş.
0
Add comment
Name:*
E-Mail:


reload, if the code cannot be seen
(↑) Write code
www.northkoala.com
Attantion! Stay Home..! Stay Home..! Stay Home..! Stay Home..!
Famous Quotes for you

"Whether you think you can or you think you can't, you're right." -Henry Ford


Last Comments
Follow us
Flag's Cloud
Flag Counter

WELLCOME TO NORTHKOALA.COM!

Sign in for a closer look at the website
Regstration
Create your own account!

Regster
Sign in
Already registered? Very nice, just sign in!

Enter Website