Which is the Fastest Windows Version?

MicrosoftWindows 10 güncellemesi ile büyük ses getirdi. Şimdiye kadar alışkın olduğumuz Windows sürümlerinden tasarım olarak çok farklı olan Windows 10,hız konusunda kullanıcılarına çok şey vadediyordu. Peki, Windows 10 söylendiği kadar hızlı ?
Windows 10’un en büyük sorunu Boot süresinin yani açılış süresinin çok fazla olması. Geçtiğimiz gün büyük çaplı bir güncelleme yayınlayan Microsoft, sistemdeki bazı sorunları çözmesine karşılık Boot süresi hala düzelmiş değil.Windows 10 temiz kurulum yapılmasına karşılık devam eden bu sorunun önümüzdeki aylarda çözülmesi bekleniyor. Şimdilik en hızlı açılan Windows sürümü olarak Windows 8.1 olarak gösteriliyor. Peki, bu ne kadar doğru?

Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 Hız Testi!

Windows 10Windows 8.1 ve Windows 7 çeşitli performans testinde karşı karşıya geldi. Açılış ve kapanış hızı, oyun performansı, Benchmark skorları, uygulama hızları ve tarayıcı performans sonuçlarının yer aldığı dev karşılaştırmada bakalım kazanan kim olacak? İşte merakla beklenen o dev karşılaştırma!

Genel Sonuç

Windows 10Windows 8.1 ve Windows 7’yi genel olarak değerlendirecek olursak, Windows 10’un güncellemeler ile desteklenmemiş halinin diğer Windows sürümlerinden daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Windows 10 yeni güncellemeler ile Boot süresinde yaşanan sorunların üstesinde gelebilir.
Windows 10 oyun performansı ise oyuncuları memnun edecek cinsten. Windows 10 oyunlarda ortalama 3-4 FPS artışı sağlıyor. GTA 5’ten örnek verecek olursakMSAA açıkken aldığımız FPS değeri 55-58 arasında değişkenlik gösterirkenWindows 10 yükledikten sonra sabit 60 FPS değeri aldık. (VSYNC Açık)

Windows 10, uygulamalarda ise gözle görünür bir performans artışı sağlıyor. Henüz tüm uygulamalar Windows 10 için güncellenmediği için bazı uygulamalarda bu performans artışı maalesef ki hissedilmiyor.


Microsoft has made great noise with the Windows 10 update. Windows 10, which is very different in design from the Windows versions we are used to now, promises a lot to its users about speed. So is Windows 10 as fast as it sounds?
The biggest problem with Windows 10 is the boot time, which means there is a lot of boot time. Microsoft has issued a massive update the past day and although it has solved some system problems, the boot time is still not improved. For now, Windows 8.1 is the fastest-opening version of Windows. Well, how true is that?

Windows 10, Windows 8.1 and Windows 7 Speed Test!

Windows 10, Windows 8.1 and Windows 7 have come under various performance tests. Who will win the giant comparison where the opening and closing speed, game performance, benchmark scores, application speeds and browser performance results are involved? Here is the giant comparison that is highly anticipated!

0
Add comment
Name:*
E-Mail:


reload, if the code cannot be seen
(↑) Write code
www.northkoala.com
Attantion! Corona virus Countrys: Africa: Algeria Burkina Faso Cameroon Democratic Republic of Congo Nigeria Senegal South Africa Togo ---- Americas: Argentina Bolivia Brazil Canada Chile Colombia Costa Rica Dominican Republic Ecuador French Guiana Guadalupe Honduras Jamaica Martinique Mexico Panama Paraguay Peru United States -- Eastern Mediterranean: Afghanistan Bahrain Egypt Iran Iraq Jordan Kuwait Lebanon Morocco Oman Pakistan Qatar Saudi Arabia Tunisia United Arab Emirates Europe Albania Andorra Armenia Austria Azerbaijan Belarus Belgium Bosnia and Herzegovina Bulgaria Croatia Cyprus Czechia Denmark Estonia Finland France Georgia Germany Gibraltar Greece Holy See (Vatican City) Hungary Iceland Ireland Israel Italy Latvia Liechtenstein Lithuania Luxembourg Malta Moldova Monaco Netherlands North Macedonia Norway Poland Portugal Romania Russia San Marino Serbia Slovakia Slovenia Spain Sweden Switzerland Turkey Ukraine United Kingdom South-East Asia Bangladesh Bhutan India Indonesia Maldives Nepal Sri Lanka Thailand Western Pacific Australia Brunei Darussalam Cambodia China Hong Kong Japan Macau Malaysia New Zealand Philippines Republic of Korea Singapore Taiwan Vietnam
Famous Quotes for you

"Don't judge each day by the harvest you reap but by the seeds that you plant." -Robert Louis Stevenson


Last Comments
Follow us
Flag's Cloud
Flag Counter

WELLCOME TO NORTHKOALA.COM!

Sign in for a closer look at the website
Regstration
Create your own account!

Regster
Sign in
Already registered? Very nice, just sign in!

Enter Website