Site Platformları2018'deki En Çok Oy Alan Site Platformları

W3Techs tarafından yapılan son istatistiklerde, WordPress en popüler içerik yönetim sistemidir (% 55) ve bunu Joomla (% 20) ve Drupal (% 11) izlemektedir.
İşte bu yüzden web sitenizi oluşturmak için WordPress'i kullanmanızı tavsiye ediyorum.

WordPress ve HTML & CSS: HTML'yi sıfırdan öğrenmek 6 aydan daha uzun bir zamanınızı alabilir ki site kurmak icin bir tek HTML kodlaması bilmek yeterli olmaz.Ayrıca CSS,JS PHP kodlamalarından başlayarak,BASE64 guvenlik koruma amaçlı HTML içi kodlarda vardır.Site kurmak oldukça zor bir iştir.Ama bahsettiğim üzere çok iyi kodlama dili bilmiyorsaniz,WordPress,Joomla,Drupal ve diğer tarz hazır  paneller işinize cok yarayacaktır ki genelde herkes bunlarla başlar.

WordPress ve Web Sitesi Üreticileri: Web sitesi oluşturucuları pahalı ve genellikle çok sınırlıdır. Tek sayfalık web siteleri için iyidir, ancak daha fazla değil.

WordPress ve Joomla / Drupal: Drupal, web geliştiricileri ve deneyimli kodlayıcılar arasında popüler olan çok güçlü bir platformdur, ancak yeni başlayanlar için kötü bir seçim yapan çok dik bir öğrenme eğrisi ile gelir. Joomla, WordPress'e benzer ve çevrimiçi mağazalar için harika çalışıyor, ancak istediğiniz şekilde çalışmasını sağlamak için biraz teknik kodlamaya ihtiyacınız olacaktır.

Daha fazla ayrıntı istiyorsanız, WordPress, Joomla ve Drupal arasında oldukça kapsamlı bir karşılaştırmayı bir araya getirdim.

Herhangi bir nedenle sitenizi WordPress ile oluşturmak istemiyorsanız, Drupal, Joomla ve HTML5 rehberlerime de göz atabilirsiniz.Kullanmak için hepsi ÜCRETSİZ.

ADIM 2: BİR ALAN VE WEB HOSTING ALIN

Bir web sitesi oluşturma WordPress'inizi (veya başka türde bir web sitesi) kurmak için,iki şeye ihtiyacınız olacak:

Bir alan adı (yoursitename.com gibi bir web adresi)
Hosting (sitenizi internete bağlayan bir servis)
WordPress platformunun kendisi ücretsiz, ancak bir alan adı ve hosting size ayda 3 $ - 5 $ 'a mal olacak.Bununla birlikte, bir kahveden daha ucuza mal olur, bu yüzden bankayı bozmaz.

Websitenizin FTP-si yani  bilgilerin ve herseyin tutulduğu disk alanı cok önemlidir.O yüzden hosting alırken aldığınız fiyata size sunulan  parametrlere dikkat ediniz.Mesela size 1$'a  sınırsız disk alanı sunulabilirler ama Bandwidth alanı 1gb olarak gösterilir.Emin olun ki o zaman sizin aldığınız hostingle çalışan site Bandwidth alanı,yani kullanıcıların her zaman kullandığı disk alanı dolmaya başlar ve kısa süre sonra site içerisinde sıkıntılar doğurur.Hızı düşmeye başlar ve site açılamaz hala gelebilir.Kullandığımız bilgisayarlarımız gibi,Website'larınızında kendi içerisinde RAM gücü bulunmaktadır.Bu yüzden sunuculardan alınan hostinglerde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

1.Bandwidth
2.Disk alanı
3.Hız ve RAM
4.Mail Servisleri
5.SSL ve SEO desteği

Bandwidth'lere özellikle dikkat edilmelidir.Çünkü sahip olduğunuz sitenize ,gün içerisinde 1000 kullanıcı ziyaret ettiğini düşünelim.Ve sizin siteniz 1000mb kapasitesinde çalıştığını varsayalım.Günlük kullanıcı kapasitesinizle Bandwidth gücünüz birbirini desteklememeye başlayacaktır.Ve Bandwidth dolmaya başladıkça site çalışmaz duruma gelecektir.O yüzden siz kullanıclarımıza disk alanı yerine Bandwidth sınırsız site önerisinde bulunabilirim.Disk alanınız 100GB bile olsa işinizi görecektir.

0
Of Comments 2
  1. _CortoMaltese_
    Elinize sağlık.
  2. Alfred
    _CortoMaltese_,
    Tesekkur ederiz  wink
Add comment
Name:*
E-Mail:


reload, if the code cannot be seen
(↑) Write code
www.northkoala.com
Attantion! Stay Home..! Stay Home..! Stay Home..! Stay Home..!
Famous Quotes for you

"Tell me and I forget. Teach me and I remember. Involve me and I learn." -Benjamin Franklin


Last Comments
Follow us
Flag's Cloud
Flag Counter

WELLCOME TO NORTHKOALA.COM!

Sign in for a closer look at the website
Regstration
Create your own account!

Regster
Sign in
Already registered? Very nice, just sign in!

Enter Website