Boğaz ağrısına ne iyi gelir
Boğaz ağrısı için çareler
Hayatınız boyunca bir boğaz ağrısı semptomları yaşamış olabilirsiniz. Kaşıntı, kaşınma ve yanma, özellikle de soğuk algınlığı veya daha ciddi bir virüsün diğer semptomlarına eşlik ediyorsa, eğlenceli değildir. B

Ancak, çoğu durumda, hemen doktorunuza gitmeden rahatlama bulabilirsiniz. İşte bir boğaz ağrısı ortaya çıktığında daha iyi hissetmenin 10 yolu:

1)tuzlu su gargarası
2) (OTC) ağrı kesici
3)bal
4)ekinezya / adaçayı spreyi
5)nemlendirici
6)buhar banyosu
7)antibiyotikler

ONERI: Bardak sicak suya 1 Kasik bal, Limon suyu karistirip iciniz.


1. Tuzlu su ile gargara
Ilık tuzlu su ile gargara yapmak cızırtılı bir boğazı yatıştırır. Tuz, mukusu şişmiş, iltihaplı dokunuzdan çeker ve rahatsızlığı giderir.

Mayo Clinic, 1/4 ila 1/2 çay kaşığı sofra tuzu ile 4-8 ons ılık su kullanılmasını önerir. Tuz eriyene kadar karıştırın. Sonra birkaç saniye onunla gargara yapın ve tükürün. Tuz gargarasını her gün birkaç kez tekrarlayın.

2. Bir pastil emmek
Bazı tezgah üstü (OTC) boğaz pastilleri boğazınızdaki dokuyu nazikçe yatıştıran bir bileşen olan mentol içerir. Bu size yanma ve ağrı hissinden geçici olarak rahatlama sağlayabilir. Bir tutam, şekerler aynı etkiye sahip olabilir.

Şeker ve öksürük damlaları tükürük üretiminizi arttırır ve boğazınızın yağlanmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, şeker ve öksürük damlaları, boğaz ağrınızı ilaçlı pastiller kadar dinlendirmez veya etkili bir şekilde rahatlatmaz ve kısa bir süre sonra tekrar rahatlamaya ihtiyacınız olduğunu görebilirsiniz.

Küçük çocuklara pastiller veya öksürük damlaları vermekten kaçının. Her ikisi de boğulma tehlikesi vardır.

Fisherman’ın Arkadaşı Mentol Öksürüğü Bastırıcı Pastiller Bugün satın alın »

3. OTC ağrı kesmeyi deneyin
Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine Alınan Kaynağa Göre, virüsler çoğu boğaz ağrısına yol açar. Virüsler yalnızca bakterileri öldüren antibiyotiklerle tedavi edilemez. Bunun yerine virüsün seyrini vücudunuzda çalıştırmak zorunda.

İbuprofen (Advil, Motrin IB) veya naproksen (Aleve) gibi OTC nonsteroidal anti-enflamatuar ilaçlar (NSAID'ler) boğazınızdaki iltihabı ve şişliği azaltabilir. Ayrıca, ağrı veya çizikliliği hafifletebilirler.

Bugün Amazon.com'dan Advil veya Aleve satın alın »

4. Bir damla balın tadını çıkarın
Balla tatlandırılmış ılık çay, tahriş olmuş boğazınızı gevşetmenize yardımcı olabilir. Çay ayrıca sizi nemli tutar, bu da bir boğaz ağrısının tedavisinde önemli bir adımdır. Bir dahaki sefere boğaz gıdıklamaya başladığında bir bardak demleyin.

Antibakteriyel, ağrı kesici ve zengin bir antioksidan kaynağı olarak hizmet veren ve iltihabı azaltmaya yardımcı olan bir yeşil çay seçmeyi düşünebilirsiniz.

Bal hasta olduğunda başka bir faydası var. Araştırmalar etkili bir öksürük önleyici olduğunu ve OTC öksürük ilacının yanı sıra çalıştığını göstermektedir.

Bugün Amazon.com'da Bigelow Tea Company Çay Tepsisi Paketi ve bal satın alın »

5. Bir ekinezya ve adaçayı spreyi deneyin
Ekinezya ve adaçayı içeren bir sprey spreyi kullanın. Avrupa Tıbbi Araştırma Dergisi'nde yayınlanan bir Araştırma Güven Kaynağı, bu bitkisel ilacın, boğaz ağrısının yanı sıra OTC boğaz ağrısı giderici spreylerini de yatıştırdığını tespit eder.

Boğaz ağrıları için çareniz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin »

6. Sulu kalın
Hidratlı kalmak, boğaz ağrısının tedavisinin önemli bir parçasıdır. Susuz kaldığınızda, vücudunuz boğazınızı doğal olarak yağlanmış tutmak için yeterli tükürük ve mukus üretemez. Bu, şişliği ve iltihabı daha da kötüleştirir.

Sıcak çaylar veya sıcak çorbalar gibi su da iyi bir seçimdir. Sıcak çay veya sıcak çorba, ancak hassas boğazınızı yakabilir ve sorunu daha da kötüleştirebilir.

Sizi daha da kurutan kafein ve alkolden uzak durun.

7. Bir nemlendirici kullanın
Nemli havada nefes almak burun ve boğazınızdaki şişmiş dokuyu yatıştırmaya yardımcı olabilir. Odanızdaki nem miktarını artırmak için serin bir sis nemlendiriciyi açın. Nemlendiricileri çoğu perakendeciden satın alabilirsiniz.

Amir serin sis nemlendiriciyi bugün satın alın »

8. Kendine bir buhar duşu ver
Nemlendiriciniz yoksa, nemli havadan hala rahatlamaya devam edebilirsiniz. Şişmeyi azaltmak ve bir boğaz ağrısının ağrılarını hafifletmek için ılık bir duştan buharı soluyun.

Ayrıca lavaboya çok sıcak su aktararak buhar da yaratabilirsiniz. Başınıza bir havlu sürün ve buharda nefes almak için lavabonun içine yaslanın. Birkaç dakika derin nefes almaya devam edin ve boğaz ağrınızı hafifletmek için gerektiği kadar tekrarlayın.

Evinizdeki nemi artırmak için ocakta bir tencerede bir miktar su kaynatın. Havayı dekonjestan mentol aromaları ile doldurmak için kaynar suya Vick’in VapoRub gibi bir mentol merhem çorbası ekleyin.

9. Başınızı kaldırın
Boğaz ağrınızla tıkanıklık olduğunda, başınızın altına bir ya da iki yastık daha koyun. Ekstra yükseklik kolay nefes almanıza yardımcı olur. Sıkışıklığınız rahatladığında, ağzı açık şekilde yatmak zorunda kalmazsınız, bu da boğazınızı kurutabilir ve daha fazla acı çekmesine neden olabilir.

1
Add comment
Name:*
E-Mail:


reload, if the code cannot be seen
(↑) Write code
www.northkoala.com
Attantion! Corona virus Countrys: Africa: Algeria Burkina Faso Cameroon Democratic Republic of Congo Nigeria Senegal South Africa Togo ---- Americas: Argentina Bolivia Brazil Canada Chile Colombia Costa Rica Dominican Republic Ecuador French Guiana Guadalupe Honduras Jamaica Martinique Mexico Panama Paraguay Peru United States -- Eastern Mediterranean: Afghanistan Bahrain Egypt Iran Iraq Jordan Kuwait Lebanon Morocco Oman Pakistan Qatar Saudi Arabia Tunisia United Arab Emirates Europe Albania Andorra Armenia Austria Azerbaijan Belarus Belgium Bosnia and Herzegovina Bulgaria Croatia Cyprus Czechia Denmark Estonia Finland France Georgia Germany Gibraltar Greece Holy See (Vatican City) Hungary Iceland Ireland Israel Italy Latvia Liechtenstein Lithuania Luxembourg Malta Moldova Monaco Netherlands North Macedonia Norway Poland Portugal Romania Russia San Marino Serbia Slovakia Slovenia Spain Sweden Switzerland Turkey Ukraine United Kingdom South-East Asia Bangladesh Bhutan India Indonesia Maldives Nepal Sri Lanka Thailand Western Pacific Australia Brunei Darussalam Cambodia China Hong Kong Japan Macau Malaysia New Zealand Philippines Republic of Korea Singapore Taiwan Vietnam
Famous Quotes for you

"Nothing is impossible, the word itself says, ‘I'm possible!'" -Audrey Hepburn


Last Comments
Follow us
Flag's Cloud
Flag Counter

WELLCOME TO NORTHKOALA.COM!

Sign in for a closer look at the website
Regstration
Create your own account!

Regster
Sign in
Already registered? Very nice, just sign in!

Enter Website